ZLINE 24" Autograph Gas Range, DuraSnow, White Door, RGSZ-WM-24-CB
SKU RGSZ-WM-24-CB
Sold out
Availability:
Out of stock
EMPTY DOM REMOVE PROTECTOR
EMPTY DOM REMOVE PROTECTOR
Size: 24"
Color: White
Receive product in 3-5 business days
ZLINE Autograph Edition 24" Gas Range in Black Stainless Steel
This range includes many unique features such as:
SPECIFICATIONS
Range:
Dimensions: 24 in. W x 27.4 in. D x 36 in. H
Burner Fuel: Natural Gas
Oven Fuel: Natural Gas
Electrical Requirement:
110V/60HZ/30A
Oven Capacity (cu.ft) 2.8 cu. ft.
Number of Burners 4
Cooktop BTUs:
Front Right Sealed Dual Burner BTU:18,000
Front Left Sealed Single Burner BTU:10,000
Rear Left Sealed Single Burner BTU: 4500
Rear Right Sealed Single Burner BTU: 12,500
Oven BTUs:
Power:
Broil Top 10000 BTU
Bottom Bake 12500 BTU
Material: Stainless Steel
Convection Fan Yes
Warranty 1 Year
Weight 205 lbs
Installation and Operation Guide:
ZLINE Gas Range.pdf
Compare products
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}
Select first item to compare
Select second item to compare
Select third item to compare
Compare
DESCRIPTION
SPECIFICATIONS
Range:
Burner Fuel: Natural Gas
Oven Fuel: Natural Gas
Electrical Requirement:
110V/60HZ/30A